۲۵ فروردين ۱۳۹۶ ۱۶:۳۷
کد خبر: ۷۸۳۸۶
وزارت

حوزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این هفته با اخبار گوناگونی روبه‌رو بود که خلاصه‌ای از آن را می‌توانید در این بسته خبری مشاهده کنید.


به گزارش عطنا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حوزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این هفته با اخبار متنوع و بیشماری روبه رو بود که خلاصه‌ای از آن را می‌توانید در زیر دنبال کنید.


تحصیل ۹۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های تک‌جنسیتی


مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم در مراسم معارفه سرپرست دانشگاه الزهرا (س) با بیان اینکه ۴۵ درصد جمعیت دانشجویی کشور را دختران تشکیل می‌دهند، افزود: از این تعداد حدود ۹۰ هزار نفر در مراکز دانشگاهی تک جنسیتی تحصیل می‌کنند.


دانشگاه علم و صنعت به قطب علمی منطقه‌ای تبدیل شده است


آریان قباد مشاور پژوهشی دانشگاه علم و صنعت در گفت‌: در دانشگاه علم و صنعت پژوهش‌های خوبی در راستای اقتصاد دانش بنیان صورت گرفته و با راه‌اندازی دفتر توسعه پایدار زمینه ارتباط بیشتر صنعت، دانشگاه و سازمان‌های ذیربط پیدا شده است و فعالیت‌های خوبی در دفتر فعالیت‌های علمی صورت می‌گیرد.


افزایش اعتبار وام تحصیلی دانشجویان دکتری در سال جاری


محمد فرهادی وزیر علوم گفت: وزارت علوم نیز در قالب اعطای تسهیلات دانشجویی از دانشجویان حمایت مالی می‌کند و در سال ۱۳۹۵ مجموع انوام وام‌های پرداخت شده نسبت به گذشته ۲۰۰ درصد رشد داشته است.

وی افزود: در سال ۱۳۹۵ مبلغ ۸۰ میلیارد تومان وام تحصیلی به دانشجویان دکتری پرداخت شد که در سال جاری اعتبار در نظر گرفته شده برای این وام به ۱۱۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.


رشد ۴ برابری تولید مقالات کیفی ایران


وحید احمدی معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: مقالات ثبت شده کشور در سال ۲۰۱۳ حدود یک هزار و ۱۴۲ مقاله، در سال ۲۰۱۴ حدود ۳۴ هزار و ۱۷۴ مقاله، در سال ۲۰۱۵ حدود ۳۷ هزار و ۹۰۰ و در سال ۲۰۱۶ به حدود ۴۳ هزار و ۲۹۲ مقاله رسید.

وی ادامه داد: این اعداد و ارقام نشان دهنده این موضوع است که ما هر سال نسبت به سال گذشته افزایش داشته‌ایم به طوری که در بین سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ رشد ۱۴/۵ درصدی را تجربه کردیم.


دانشگاه آزاد را در تراز بزرگترین مراکز علمی جهان قرار می‌دهیم


علی‌اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: عزم‌ خود را جزم کرده‌ایم تا با همت مدیران و استادان متعهد، این دانشگاه را در تراز بزرگ‌ترین مراکز علمی و پژوهشی دنیا قرار دهیم.


پذیرش نخبگان توسط پارک‌های علم و فناوری در قالب سرباز


خسرو پیری مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم گفت: در این طرح افراد نخبه سرباز که در پارک‌های علم و فناوری دوران خدمت خود را می‌گذر‌انند با توجه به تخصص‌هایشان آموزش‌های تکمیلی و لازم را می‌بینند.


انتخاب رشته داوطلبان دکتری ۹۶ دانشگاه آزاد مستقل انجام می‌شود


فرهاد حسین زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اظهار داشت: مقرر شد برای کاهش هزینه‌های داوطلبان، تنها یک بار هزینه مصاحبه متمرکز از داوطلبان اخذ شود که این هزینه برای تمامی انتخاب‌های آن‌ها منظور خواهد شد و لزومی به پرداخت هزینه برای مصاحبه در واحدهای متعدد وجود ندارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار