۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۵
کد خبر: ۴۷۴۰۲

kelas-khali


رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از روش جدید وزارت علوم برای پذیرش دانشجوی کارشناسی در رشته‌های با گرایش خبر داد و گفت: دانشجویان پس از دو سال از تحصیل می‌توانند گرایش انتخاب کنند.


به گزارش عطنا، احمد معتمدی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: طبق برنامه جدید وزارت علوم که از مهرماه سال جاری در دانشگاه اجرا می‌شود دانشجویان در ابتدای ورود به دانشگاه رشته کلی را انتخاب و پس از گذراندن دو سال از تحصیل خود می‌توانند گرایش مورد علاقه خود را در رشته ای که مشغول به تحصیل هستند انتخاب کنند.


وی افزود: طبق برنامه وزارت علوم از مهرماه امسال پذیرش دانشجویان در مقطع کارشناسی به صورت پذیرش براساس رشته است.


رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم ابلاغیه به حذف گرایش‌های رشته‌های دانشگاهی ندارد.


معتمدی گفت: انتخاب گرایش پس از دو سال تحصیل در یک رشته تحصیلی موجب می‌شود تا دانشجویان به صورت آگاهانه گرایش مورد علاقه خود را انتخاب کنند چراکه آشنایی آنها با گرایش‌ها بر این اساس بیشتر خواهد شد.


وی عنوان کرد: درحال حاضر این روش یک اشکال دارد که به نظر من باید این اشکال نیز برطرف شود.


رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: در این روش ممکن است دانشجویان به حضور در برخی گرایش‌ها بیشتر علاقه داشته باشند بنابراین گرایش‌های دیگر متقاضی زیادی نداشته باشد که این امر موجب شود دانشگاه اعلام کند برخی دانشجویان باید به گرایشی که کمتر متقاضی دارد وارد شوند که این رویه نیاز به اصلاح دارد.


معتمدی تاکید کرد: برای رفع این مشکل باید گرایش‌ها بهتر شوند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار