۱۹ تير ۱۳۹۵ ۱۲:۵۹
کد خبر: ۴۳۲۴۸

vazir olum


براساس دستور کار مذاکرات سه روزه ‌هیئت ایرانی به ریاست محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با همتایان بلاروسی خود در مینسک، افزایش روابط و همکاری‌های دوجانبه در این حوزه بررسی خواهد شد.


به گزارش عطنا به نقل از ایرنا، روز شنبه بخش دیپلماسی رسانه‌ای سفارت ایران در بلاروس، تهران و مینسک با برنامه‌ریزی گسترده در صدد استفاده از تجربیات متقابل بویژه در حوزه‌های آموزشی بویژه دانشگاهی، فناوری‌های پیشرفته و همچنین ارتقای سطح روابط علمی هستند.


‌هیئت‌های دو کشور همچنین در مذاکرات خود که از چهارشنبه هفته جاری آغاز خواهد شد، افزون بر بررسی موارد از قبل برنامه ریزی شده برای نهایی کردن آن، عرصه‌های جدید همکاری در حوزه‌های علمی و فناوری را براساس نقشه راه توسعه روابط دو کشور بررسی خواهند کرد.


ایران و بلاروس 15 اردیبهشت ماه سال جاری نقشه راه افزایش سطح روابط اقتصادی دو کشور از سالانه 75 میلیون دلار کنونی به 250 میلیون دلار تا پایان سال 2017 را در جریان نشست کمیسیون مشترک همکاری‌ها به ریاست محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و ویتالی وواوک وزیر صنایع بلاروس در مینسک امضا کردند.


همچنین آلکساندر لوکاشنکو رییس جمهوری و آندری کابیکف نخست وزیر بلاروس ماه گذشته اعلام کردند که توسعه روابط از جمله اقتصادی با ایران در دستور کار همیشگی ‌هیئت دولت و سفارت این کشور در تهران قرار دارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار