۰۲ تير ۱۳۹۹ ۱۱:۵۶
کد خبر: ۲۹۵۷۴۹
جمشید پژویان

دکتر جمشید پژویان، استاد بازنشسته دانشکدۀ اقتصاد دانشگاه علامه‌طباطبائی و رئیس سابق شورای رقابت به دلیل ابتلا به بیماری کرونا صبح امروز درگذشت.


به گزارش عطنا، جمشید پژویان در سال ۱۳۲۴ در شهر سنندج دیده به جهان گشود. وی چندی بعد به همراه خانواده به شهر قزوین نقل مکان کرد و در آنجا تحصیلات مقدماتی خود را انجام داد.


پژویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه تهران پذیرفته شد و در رشته اقتصاد تحصیل کرد و سال 1349 مدرک لیسانس خود را اخذ کرد. سپس برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و در دانشگاه ایالتی یوتا پذیرفته شد و در همین رشته ادامه تحصیل داد و موفق شد مدرک فوق لیسانس (سال 1354) و دکترای (سال 1357) خود را دریافت کند.


در کارنامه شغلی جمشید پژویان اقتصاددان، ریاست شورای رقابت و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه‌طباطبائی به چشم می‌خورد.


از جمله آثار پژویان می توان به اقتصاد بخش عمومی، مالیات‌ها، تجدید چاپ و تغییرات اساسی، اقتصاد بخش عمومی هزینه‌های دولت، اقتصاد بخش عمومی مالیاتی، اقتصاد بخش عمومی، پول و بانکداری برای رشته حسابداری، اصول علم اقتصاد، اقتصاد خرد برای رشته های مدیریت وحسابداری، اقتصاد مالیه عمومی برای رشته حسابداری، اقتصاد بخش عمومی (مالیات‌ها)، اقتصاد بخش عمومی و... اشاره کرد.


از جمله سوابق دانشگاهی پژویان هم می توان به مدیر قطب علمی اقتصاد توسعه با تاکید بر اقتصاد ایران، استاد تمام رشته اقتصاد، مدیر گروه اقتصاد، دانشگاه علامه طباطبائی، رئیس دانشکده علوم و بهداشت علامه طباطبائی (از سال 1364 تا 1368)، معاون آموزشی دانشکده آموزش از راه دور (سال 1363)، مدیر گروه اقتصاد، مجتمع ادبیات و علوم انسانی دانشگاه الزهرا (از سال 1363 تا 1361) و مدیر گروه اقتصاد و مدیریت، دانشگاه آزاد ایران، انقلاب فرهنگی (سال 1358) اشاره کرد.


پایگاه خبری دانشگاه علامه‌طباطبائی(عطنا) درگذشت این استاد پیشکسوت را به خانواده ایشان، دانشجویان، همکاران و خانوادۀ بزرگ دانشگاه علامه‌طباطبائی تسلیت می‌گوید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار