۲۵ فروردين ۱۳۹۹ ۱۸:۲۷
کد خبر: ۲۹۳۷۲۷
زهرا جامه‌بزرگ، عضو هیئت علمی گروه تکنولوژی آموزشی دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی

برنامه «صبح و گفت‌وگو» با موضوع سبک زندگی کرونایی و در ارتباط تلفنی با دکتر زهرا جامه‌بزرگ، استاد دانشگاه علامه‌طباطبائی از آنتن رادیو گفت‌وگو پخش شد.


به گزارش عطنا، جامه‌بزرگ در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: با توجه به مشغله های زیاد بشر معمولاً کمتر پیش می آید که انسانها به ذهن آگاهی درباره خود و سبک زندگی شان برسند اما کرونا این شرایط را فراهم کرد تا نسبت به اتفاقات زندگیمان آگاهانه‌تر فکر کنیم.


وی شرایط فعلی را یک شرایط استثنائی و فرصتی برای فکر کردن انسان به ارتباطات با دیگران و بازنگری در اندیشه های خود دانست و گفت: افراد در برابر یک پیشنهاد تغییر به چند دسته تقسیم می شوند؛ عده ای هیچ حساسیتی از خود نسبت به پیشنهاد تغییر نشان نمی دهند که این افراد معمولاً هیچ ایدئولوژی و تفکری در زندگی خود ندارند.


استاد دانشگاه علامه طباطبائی ادامه داد: گروه دوم کسانی اند که نسبت به این پیشنهاد تغییر حساس می شوند اما به دلیل نا آگاهی، اعتماد به نفس لازم برای تغییر را ندارند، گروه سوم که طیف وسیعی از مردم را تشکیل می دهند نسبت به مسائل و تغییرات پیرامونی خود حساس بوده و به دنبال کسب آگاهی هستند اما گروه چهارم افرادی اند که نسبت به شرایط آگاهند و سعی می کنند تغییرات را در خودشان هم امتحان کنند.


جامه بزرگ با بیان اینکه شرایط کرونایی فرصت مناسبی را برای افزایش بینش و آگاهی و مطالعه و تحقیق مردم جامعه فراهم کرده افزود: افراد گروه چهارم از شرایط محدود شدن روابط به بهترین وجه ممکن و برای افزایش کیفیت زندگی خود استفاده می کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
مطالب دیگر
چگونه مسائل جنسی را به کودک آموزش دهیم؟
یک استاد دانشگاه در گفتگو با عطنا بررسی کرد

چگونه مسائل جنسی را به کودک آموزش دهیم؟

تربیت جنسی امری ضروری است و آموزش آن را از هر سنی که کودک شروع به سوال پرسیدن می کند باید شروع کرد. اما به طور کلی اولین زمان برای این آموزش 3 تا 5 سالگی است. چون کودک در این برهه سنی کنجکاوی هایی دارد
فقدان سرمایه اجتماعی، نظام سیاسی را با چالش‌ روبرو می‌کند/ مهاجرت یکی از نتایج شکاف میان دولت و ملت است
یک جامعه شناس در گفتگو با عطنا مطرح کرد

فقدان سرمایه اجتماعی، نظام سیاسی را با چالش‌ روبرو می‌کند/ مهاجرت یکی از نتایج شکاف میان دولت و ملت است

یک استاد دانشگاه معتقد است: «نهادهای دولتی و حاکمیتی نقش مهمی در اعتماد عمومی دارند و در واقع عملکرد نهادهای اجتماعی و سیاسی است که اعتماد را خلق می‌کند یا باعث کاهش آن می‌شود.»
فضای مجازی را باید کنترل کرد/ باید به سمت اینترانت حرکت کنیم
یک جامعه شناس در گفتگو با عطنا:

فضای مجازی را باید کنترل کرد/ باید به سمت اینترانت حرکت کنیم

در حال حاضر در معرض تهدید جدی هستیم. طرح مجلس درباره ساماندهی فضای مجازی اولین گام در جهت داشتن برنامه برای مدیریت فضای مجازی است و البته نباید به روش‌های نادرست مثل قطع کردن اینترنت روی بیاوریم.
مدیریت فضای مجازی در آمریکا و کره جنوبی چگونه است؟
بررسی قوانین اینترنت در کشورهای دیگر (1)

مدیریت فضای مجازی در آمریکا و کره جنوبی چگونه است؟

TikTok و WeChat دو شبکه اجتماعی چینی هستند که در دنیا با استقبال روبه‌رو شده‌اند، اما در زمان ریاست جمهوری ترامپ استفاده از این اپلیکیشن‌ها در امریکا به دلیل نگرانی های امنیتی ممنوع اعلام شد.
پر بازدیدها
آخرین اخبار