۱۳ فروردين ۱۳۹۹ ۱۶:۲۵
کد خبر: ۲۹۳۳۳۶
دکتر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی از تشکیل کارگروه تخصصی «بررسی جوانب مختلف شیوع ویروس کرونا» در دانشگاه علامه طباطبائی خبر داد.
به گزارش عطنا و به نقل از مهر، حسین سلیمی در تشریح اقدامات انجام شده در بزرگترین دانشگاه تخصصی علوم انسانی و اجتماعی کشور اظهار داشت: در راستای رسالت جامعه علمی در حل مشکلات جامعه و ارتباط دانشگاه و جامعه، کارگروه تخصصی «بررسی جوانب مختلف شیوع ویروس کرونا» در این دانشگاه تشکیل شده است.


وی افزود: از جمله اهداف اصلی این کارگروه می‌توان به ارائه توصیه های سیاستی، اجرای طرح های پژوهشی و اختصاص یک شماره از چند فصلنامه علمی-پژوهشی به مقالات مرتبط با پژوهش‌های کرونا در سال ۹۹ اشاره کرد که فصلنامه علمی-پژوهشی «دولت پژوهی»، دو فصلنامه علمی پژوهشی «علم زبان» و فصلنامه علمی-پژوهشی «پژوهشنامه اقتصادی ایران» از جمله این فصلنامه ها هستند.


به گفته دکتر سلیمی، این کارگروه در زمینه ارائه توصیه‌های سیاستی به ارائه بسته هایی همچون توصیه سیاستی توسط خوشه مشورتی پولی بانکی، توصیه سیاستی توسط خوشه مشورتی ارتباطات و رسانه و توصیه سیاستی توسط پژوهشکده اقتصاد اقدام خواهد کرد.


وی خاطر نشان کرد: در زمینه اجرای طرح‌های پژوهشی نیز اقداماتی از جمله طرح پژوهشی «مطالعه تطبیقی سیاست‌های پولی و مالی نهادهای ناظر بین‌المللی و نقش دولت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در جهت حمایت از نظام بانکی و کسب وکارهای درگیر با ویروس کرونا» توسط خوشه مشورتی پولی بانکی، طرح پژوهشی «تحلیل محتوای رسانه‌ها درباره نشر اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا» توسط خوشه مشورتی ارتباطات و رسانه و طرح پژوهشی «واکاوی ابعاد روان‌شناختی بیماری کرونا و راهبردهای پیشگیری و کنترل آسیب‌های روان‌شناختی» توسط دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی از جمله بسته های پیشنهادی این کارگروه است.


سلیمی ادامه داد: همچنین طرح پژوهشی «بحران کرونا و بدن‌مندی انسان» توسط گروه فلسفه دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی، طرح پژوهشی «ویروس کرونا: فرصت‌ها و تهدیدهای بوجود آمده برای گسترش زبان فارسی در جهان» توسط مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه و طرح پژوهشی «مطالعه مقایسه‌ای نقش نیروهای مسلح در مواجه با بحران کرونا: راهکارهایی برای جمهوری اسلامی ایران» توسط دانشکده حقوق و علوم سیاسی از دیگر بسته‌های پیشنهادی این کارگروه است.


وی ادامه داد: از دیگر اقدامات بخش پژوهشی این کارگروه می‌توان به طرح پژوهشی «بحران کرونا و دادرسی کیفری الکترونیکی» توسط دانشکده حقوق و علوم سیاسی، طرح پژوهشی «زمینه‌های افزایش حساسیت و مشارکت مردم در باره پیشگیری از شیوع ویروس کرونا» توسط دانشکده علوم اجتماعی، طرح پژوهشی «روند زیست اجتماعی و کرونا» توسط پژوهشکده فرهنگ پژوهی اشاره کرد.


رئیس دانشگاه علامه طباطبائی اضافه کرد: طرح پژوهشی «تبعات شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد ایران و راهکارهای مقابله با آن» توسط دانشکده اقتصاد، طرح پژوهشی «اقتصاد سیاسی بلایای طبیعی در ایران: مطالعه نحوه امدادرسانی دولت در غیاب کمک‌های بین‌المللی در زمان شیوع ویروس کرونا» توسط پژوهشکده اقتصاد و طرح پژوهشی «چالش‌های فراروی بخش گردشگری در دوران گذار از بحران کرونا و راهکارهای مقابله با آن» توسط دانشکده مدیریت و حسابداری دنبال می شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار