۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ۰۱:۴۵
کد خبر: ۲۹۳۲۶۳
دکتر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با تاکید بر اینکه امکان حذف ترم جاری برای برخی دانشجویان دارای شرایط خاص و همچنین کسانی که به اینترنت دسترسی ندارند وجود دارد، گفت: به طور کلی به هیچ عنوان ترم جاری در دانشگاه علامه طباطبائی حذف نخواهد شد اما دانشجویانی که به خاطر زندگی در مناطق دور دست به اینترنت پرسرعت دسترسی نداشته باشند و یا دارای شرایط خاص باشند امکان حذف ترم بدون سنتوات تحصیلی برای آنها وجود خواهد داشت.


به گزارش عطنا و به نقل از ایسنا، حسین سلیمی ضمن بیان این مطلب به برنامه دانشگاه علامه طباطبائی در خصوص وضعیت کلاس‌های آموزشی دانشجویان این دانشگاه بعد از تعطیلات نوروز اشاره کرد و گفت: آن چه که باید عنوان شود و تاکید می‌کنم این است که ترم جاری دانشگاه علامه طباطبائی به هیچ عنوان حذف نمی‌شود و کلاس‌های آموزشی این دانشگاه به صورت مجازی یا حضوری تا پایان ترم ادامه خواهد یافت. با توجه به وضعیت فعلی تعطیلی دانشگاه‌ها بر اثر شیوع کرونا ویروس کلاس‌های مجازی و همچنین جلسات دفاع پایانامه‌ دانشجویان به صورت مجازی ادامه خواهد یافت.


وی در ادامه تصریح کرد: تصمیم ما این است که کلاس‌های آموزشی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی بعد از تعطیلات همانند اسفند ماه به صورت مجازی برگزار شود و این کلاس‌ها تا پایان بحران و تعطیلی‌های اعلام شده به همین شیوه الکترونیکی برگزار می‌شود. ضمن اینکه تمهیداتی برای برگزاری جلسات دفاعیه پایانامه‌ها و همچنین جلسات گروه‌ها به صورت مجازی اندیشیده شده است.


رئیس دانشگاه علامه طباطبائی از تصمیم این دانشگاه برای حذف ترم برخی از دانشجویان دارای شرایط خاص خبر داد و گفت: برنامه ما این است که امکان حذف ترم جاری بدون لحاظ سنتوات تحصیلی برای دانشجویانی که در مناطقی زندگی می‌کنند که امکان دسترسی به اینترنت ندارند و یا شرایط خاصی را دارند وجود دارد. البته دانشجویانی که در کلانشهرهای مثل تهران و سایر شهرها ساکن هستند ادعای عدم دسترسی به اینترنت از سوی این دانشجویان پذیرفتنی و شدنی نیست و امکان حذف ترم تنها برای کسانی امکان‌پذیر است که در مناطق دور دست و خارج از دسترسی به اینترنت زندگی کرده باشند.


دکتر سلیمی در خصوص میزان مشارکت دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی در آموزش‌های مجازی گفت: خوشبختانه تاکنون حضور اعضای هیئت علمی برای برگزاری کلاس‌های مجازی موفق ارزیابی شده است و بیش از ۷۵ درصد استادان و دانشجویان ما در کلاس‌هایی که قبل از تعطیلات نوروز برگزار شده بود شرکت کردند و پیش بینی ما این است که بعد از تعطیلات فعلی همه کلاس‌های آموزشی و همچنین جلسات دفاعیه خود را به شکل مجازی برگزار کنیم.


به گفته وی به احتمال زیاد ،ممکن است حدود ۶ درصد استادان و دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی برای برگزاری و شرکت در کلاس‌های مجازی مشکل داشتند که تلاش می‌شود این مشکل نیز برطرف شود چرا که آموزش مجازی یک تجربه جدید است و طبیعی است برخی اختلالات ممکن است وجود داشته باشد. مثلاً از نظر تاکنیکی مشکلی که وجود داشت این بود که حجم زیادی از کلاس ها در صورت ضبط کردن و قابل استفاده شدن مجدد احتیاج به سرورهای جدید و قوی داشت که تهیه آن زمان بر بود اما در حال حاضر شرایط برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی در دانشگاه علامه به وجود آمده است.


رئیس دانشگاه علامه طباطبائی تصریح کرد: کلاس‌های که جنبه عملی دارد و یا نیازمند کار در آزمایشگاه و یا کارگاه‌ها باشد برگزاری آن را به زمان‌های دیگری موکل می‌کنیم. بنابراین آموزش‌های دانشگاه علامه بعد از تعطیلات اعلامی از سوی دولت به صورت مجازی برگزار خواهد شد.


دکتر سلیمی از طولانی شدن چند هفته‌ای ترم دانشگاه علامه خبر داد و گفت: با توجه به این که در اسفند ماه و همچنین بعد از تعطیلات نوروز با تعطیلات دو سه هفته‌ای مواجه بودیم بنابراین برای جبران آن امکان طولانی شدن ترم وجود دارد.


وی با بیان اینکه کلاس‌های آموزش مجازی دانشگاه علامه طباطبائی بعد از تعطیلات نوروزی اجباری است، گفت: اجبار خاصی در زمان برگزاری این کلاس‌ها از سوی استادان و دانشجویان وجود ندارد. ما سعی می‌کنیم این کلاس‌ها در همان ساعاتی که حضوری در دانشگاه برگزار می‌شد، برگزار شود اما در عین حال محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.


رئیس دانشگاه علامه طباطبائی خاطر نشان کرد: کارشناسان آموزش دانشکده‌ها در برگزاری منظم کلاس‌های آموزشی مجازی نظارت می‌کنند و نتیجه آن را گزارش می‌دهند و این وضعیت در ارزیابی استادان برای پرداخت‌ها نیز تاثیر گذار خواهد بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار