۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۵۹
کد خبر: ۲۷۵۹۸۲
6922914-20190303150802399

در مراسمی که به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی برگزار شد، به نقش و تاثیر دانش آموختگان این دانشکده در روزنامه نگاری و روابط عمومی نیم قرن گذشتۀ کشور پرداخته شد.


به گزارش عطنا، این برنامه به همت جمعی از فارغ التحصیلان ورودی سال های ۴۶تا ۵۸ در سالن اجتماعات دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی (محل سابق دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی) برگزار شد. در این مراسم یاد و نام پیشکسوتان و بنیانگذاران درگذشته و در قید حیات این دانشکده  گرامی داشته شد. محمدمهدی فرقانی دانشجوی پیشین و رئیس کنونی دانشکده علوم ارتباطات، خواستار انتقال تجارب به نسل کنونی روزنامه نگاران و متخصصان روابط عمومی کشور شد.


در ادامه جمعی از فارغ التحصیلان و دانشجویان سال های اولیه روزنامه نگاری و روابط عمومی ضمن ذکر خاطرات خود به شرایط روزنامه نگاری و روابط عمومی کشور در نیم قرن اخیر و تاثیر دانش آموختگان این دانشکده در عرصۀ گسترش رسانه ای و ارتباطات حرفه ای کشور پرداختند.


در این مراسم اعلام شد به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی، کتاب «جشن نامه» شامل تاریخچه دانشکده، معرفی استادان، دانشجویان و نوشته های آنان پیرامون دانشکده در دست تهیه است و در ماه های آینده منتشر خواهد شد. همچنین پیشنهاد شد با ایجاد کانون فارغ التحصیلان، تجربیات و دانش پیشکسوتان و استادان رشتۀ روابط عمومی و روزنامه نگاری، تبلیغات و بازاریابی به نسل جوان منتقل شود.


گفتنی است، دانشکده علوم ارتباطات با توجه به رسالتی که در عرصۀ خبری، تبلیغات و بازاریابی داشت، شامل چهار رشته روزنامه نگاری، روابط عمومی، مترجمی و مدیریت بازاریابی بود تا تمام فارغ التحصیلان در تعامل با مردم از دانش کافی برخوردار شوند که در این گردهمایی، فارغ التحصیلان هر چهار رشته حضور داشتند و به بحث و گفت وگو پرداختند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
مطالب دیگر
چگونه مسائل جنسی را به کودک آموزش دهیم؟
یک استاد دانشگاه در گفتگو با عطنا بررسی کرد

چگونه مسائل جنسی را به کودک آموزش دهیم؟

تربیت جنسی امری ضروری است و آموزش آن را از هر سنی که کودک شروع به سوال پرسیدن می کند باید شروع کرد. اما به طور کلی اولین زمان برای این آموزش 3 تا 5 سالگی است. چون کودک در این برهه سنی کنجکاوی هایی دارد
فقدان سرمایه اجتماعی، نظام سیاسی را با چالش‌ روبرو می‌کند/ مهاجرت یکی از نتایج شکاف میان دولت و ملت است
یک جامعه شناس در گفتگو با عطنا مطرح کرد

فقدان سرمایه اجتماعی، نظام سیاسی را با چالش‌ روبرو می‌کند/ مهاجرت یکی از نتایج شکاف میان دولت و ملت است

یک استاد دانشگاه معتقد است: «نهادهای دولتی و حاکمیتی نقش مهمی در اعتماد عمومی دارند و در واقع عملکرد نهادهای اجتماعی و سیاسی است که اعتماد را خلق می‌کند یا باعث کاهش آن می‌شود.»
فضای مجازی را باید کنترل کرد/ باید به سمت اینترانت حرکت کنیم
یک جامعه شناس در گفتگو با عطنا:

فضای مجازی را باید کنترل کرد/ باید به سمت اینترانت حرکت کنیم

در حال حاضر در معرض تهدید جدی هستیم. طرح مجلس درباره ساماندهی فضای مجازی اولین گام در جهت داشتن برنامه برای مدیریت فضای مجازی است و البته نباید به روش‌های نادرست مثل قطع کردن اینترنت روی بیاوریم.
مدیریت فضای مجازی در آمریکا و کره جنوبی چگونه است؟
بررسی قوانین اینترنت در کشورهای دیگر (1)

مدیریت فضای مجازی در آمریکا و کره جنوبی چگونه است؟

TikTok و WeChat دو شبکه اجتماعی چینی هستند که در دنیا با استقبال روبه‌رو شده‌اند، اما در زمان ریاست جمهوری ترامپ استفاده از این اپلیکیشن‌ها در امریکا به دلیل نگرانی های امنیتی ممنوع اعلام شد.
پر بازدیدها
آخرین اخبار