۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۸:۴۱
کد خبر: ۲۷۵۸۰۵
سلیمی بجستانی
گردهمایی دانشجویان خارجی دانشگاه علامه طباطبائی در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

به گزارش عطنا، سلیمی بجستانی در این مراسم گفت: طی این سال ها آمار دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه علامه طباطبائی چندین برابر شده است. در سال 94 حدود 75 نفر دانشجوی خارجی داشتیم در حالی که در حال حاضر حدود 250 نفر دانشجوی خارجی داریم.


وی ابراز امیدواری کرد که دانشگاه علامه طباطبائی میزبان خوبی برای این دانشجویان بوده باشد و گفت: امیدواریم توانسته باشیم خدمات رفاهی و آموزشی را به خوبی ارائه کرده باشیم.علومی یزدی: در برنامه های راهبردی دانشگاه، افزایش دانشجویان خارجی مورد نظر قرار گرفته است


در ادامه این مراسم، علومی یزدی، معاون پژوهشی دانشگاه ضمن تشکر از معاونت دانشجویی بابت برگزاری این مراسم، گفت: بسیار خوشحال هستم که در این جمع حضور دارم. امیدوارم شرایط تحصیل شما در دانشگاه علامه طباطبائی مطلوب بوده باشد. دلیلی که من در خدمت شما هستم این است که دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه که در پذیرفتن دانشجویان خارجی در رشته های مورد علاقه شان، نقش ایفا می کند، طبق تصمیم رئیس دانشگاه در زیر مجموعۀ معاونت پژوهشی قرار گرفته است.


وی تصریح کرد: همکاران من در این دفتر سعی می کنند خدمات مناسبی را از بابت پذیرش و اخذ ویزا و همکاری های لازم با وزارت امور خارجه و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای حضور شما در این دانشگاه انجام دهند.


معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: یکی از اهداف دانشگاه علامه طباطبائی این است که شمار دانشجویان خارجی خود را افزایش دهد. در برنامه های راهبردی و استراتژیک دانشگاه، افزایش دانشجویان خارجی مورد نظر قرار گرفته است.


علومی یزدی تاکید کرد: دانشگاه علامه طباطبائی در زمینه های علوم انسانی و اجتماعی یکی از دانشگاه های راهبردی و تاثیرگذار ایران است. کسانی که می خواهند در زمینه های علوم انسانی و اجتماعی مطالبی را فرا بگیرند و تحصیل کنند به سمت دانشگاه علامه طباطبائی می آیند.


او بیان کرد: شما عزیزان بعد از بازگشت به کشورتان به دلیل اینکه آموخته هایتان از جنس علوم انسانی و اجتماعی است در سیاست گذاری و اهداف راهبردی کشور خود، می توانید بسیار تاثیرگذار باشید. امیدوارم که دانسته هایتان شما را در این مسیر کمک کند.


این استاد علم حقوق در ادامه گفت: مرم ایران، مردمی صلح دوست، مهربان و مهمان نواز هستند. مهمان نوازی فرهنگ دیرینۀ مردم این سرزمین است و امیدوارم این فرهنگ را در طول اقامت تجربه کرده باشید. البته مهمان نوازی ایرانیان به معنای پایین آمدن از استاندارهای علمی و در واقع موازین آموزشی نیست. به همین دلیل تمام تلاش خود را در یادگیری بیشتر برای رسیدن به سطح استانداردهای مطلبوب علمی و آموزشی به کار بگیرید. اگر در این راه همکاری از سوی دانشگاه لازم باشد، ما حتماً با شما این همکاری را انجام خواهیم داد.


وی در پایان گفت: امیدوارم که اقامتتان ،تحصیلتان و فراگیریتان از فرهنگ غنی فارسی در این دوران مهمانیتان در کشور ما، سرمایه و اندوخته ای برای آینده بهتر و فردای روشن تر برای همه شما باشد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار