۰۸ دی ۱۳۹۷ ۱۷:۴۵
کد خبر: ۲۷۳۴۲۱
bime eko

نشست تخصصی با حضور دکتر سلیمانی رئیس‌کل محترم بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و رئیس شورای عالی بیمه کشور به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش ۲۵ آذر ماه در موسسه آموزش عالی بیمه اکو برگزار شد.


به گزارش عطنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه، در این نشست دکتر صفری رئیس پژوهشکده بیمه، خسروشاهی قائم‌ مقام و تنی چند از مسئولان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران میهمان ریاست و اعضای هیئت‌ علمی موسسه آموزش عالی بیمه اکو بودند.


در ابتدای جلسه دکتر آتوسا گودرزی رئیس موسسه آموزش عالی بیمه اکو ضمن خوش‌ آمد گویی به تشریح دستاوردهای دانشکده در حوزه بیمه پرداخت و بر آمادگی برای هرگونه همکاری دوجانبه آموزشی و پژوهشی با صنعت بیمه کشور و به‌خصوص بیمه مرکزی تأکید کرد و خواهان حضور گسترده‌تر دانش‌آموختگان موسسه در بدنه کارشناسی صنعت بیمه کشور شد.


در ادامه دکتر سلیمانی ضمن استقبال از محورهای مطرح‌ شده اعلام کرد: صنعت بیمه یک صنعت دانش‌ محور است. پیوند صنعت و دانشگاه از گذشته وجود داشته است و در حال حاضر باید این پیوند تقویت شود، چرا که روند توسعه صنعت بیمه با توسعه رشته‌های دانشگاهی و پژوهش‌های بیمه‌ای امکان‌پذیر خواهد بود. او ادامه داد: با این رویکرد و باهدف معرفی محصولات بیمه‌ای؛ بیمه مرکزی دست نیاز به‌ سوی استادان و مراکز علمی چون موسسه آموزش عالی بیمه اکو برمی‌دارد.


دکتر سلیمانی حضور دانش‌آموختگان متخصص در بدنه کارشناسی صنعت بیمه را یکی از ارکان اصلی این صنعت مطرح و اظهار امیدواری کرد: شرکت‌های بیمه و به‌ ویژه شرکت‌های تازه تأسیس و در آستانه تأسیس، از نظر کارشناسان و فارغ‌التحصیلان جوان مراکز معتبر علمی چون موسسه آموزش عالی بیمه اکو، بهره‌مند گردند.


رئیس‌کل بیمه مرکزی با تأکید بر نیاز صنعت بیمه کشور به فارغ‌التحصیلان دوره‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی افزود: تصویب رشته دکتری بیمه که در راستای نیازهای فعلی و آتی صنعت بیمه با تمرکز بر حوزه‌های مالی و ریسک تدوین‌شده است، بسیار امیدبخش است. او اضافه کرد: رشته علوم اکچوئری (بیم سنجی) فرصت مغتنمی برای صنعت بیمه کشور فراهم نموده است و با توجه به محدودیت تعداد اکچوئرهای شرکت‌های بیمه لازم است از ظرفیت فارغ‌التحصیلان این رشته به نحو مناسبی بهره‌ برداری شود.


او که قبل از حضور در نشست؛ بازدیدی از ساختمان جدید موسسه به عمل آورد با اشاره به ظرفیت‌های پایان‌ نامه‌ های دانشجویی اشاره و اعلام داشت: پایان‌ نامه‌ ها می‌تواند با همکاری بیمه مرکزی به‌صورت هدفمند و در راستای پاسخگویی به سؤالات اصلی صنعت بیمه کشور تعریف و تدوین گردد.


در ادامه نشست، اعضای هیئت‌ علمی موسسه آموزش عالی بیمه اکو به بیان دیدگاه‌های خود در ارتباط با سخنان مطرح‌شده و پتانسیل‌های موجود آموزشی و پژوهشی در دانشکده پرداختند.


در پایان؛ رئیس‌کل بیمه مرکزی ضمن اظهار خرسندی از نشست برگزارشده، در خصوص اجرایی شدن همکاری‌های آتی گسترده میان موسسه آموزش عالی بیمه اکو و بیمه مرکزی، برگزاری نشست‌های مشترک میان موسسه آموزش عالی بیمه اکو و پژوهشکده بیمه را پیشنهاد‌هایی را مطرح نمود که مورد استقبال ریاست و اعضای هیئت‌علمی دانشکده بیمه اکو قرار گرفت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
مطالب دیگر
راهکارهایی برای مهار اَبَرتورم احتمالی در اقتصاد ایران
یک استاد دانشگاه در گفتگو با عطنا بررسی کرد

راهکارهایی برای مهار اَبَرتورم احتمالی در اقتصاد ایران

در صورت ادامه سوء مدیریت داخلی، تداوم تحریم ها و مشکلات مربوط به فقدان برنامه منسجم برای کنترل شیوع ویروس کرونا، امسال و سال های آتی، زنگ خطر شعله ورتر شدن تورم های بالاتر در اقتصاد ایران به صدا در خواهد...
قیمت گذاری دولتی، امضاها و صندلی های طلایی عامل جولان دلالان در اقتصاد
علی مروی در گفتگو با عطنا:

قیمت گذاری دولتی، امضاها و صندلی های طلایی عامل جولان دلالان در اقتصاد

یک استاد دانشگاه درباره راه حل حذف دلالی در اقتصاد ایران می گوید: «اگر بتوانیم قیمت گذاری دولتی کالاهای خصوصی، امضاهای طلایی و پرداخت یارانه را در اقتصاد حذف کنیم، بخش قابل توجهی از دلالی ها از بین خواهد...
چشم انداز کسب و کارها در سال 1400 |  ریسک ها و استراتژی ها
چالش کرونا و تحریم ها چگونه اقتصاد را اسیر کرد

چشم انداز کسب و کارها در سال 1400 |  ریسک ها و استراتژی ها

محیط کسب و کار در ایران حداقل در دوهه اخیر همواره با چالش‌های عدیده‌ای مواجه بوده است. موانع متعددی که تولیدکنندگان در طول سال با آن مواجهند، مسیر کسب‌وکار را در ایران در سال‌های اخیر، هم فرسایشی و هم...
4 سناریوی اقتصاد ایران در 1400
پیش بینی درباره نرخ تورم

4 سناریوی اقتصاد ایران در 1400

این سناریو به نوعی خطرناک‌ترین سناریوی ممکن برای اقتصاد ایران است. در واقع کسری بودجه 1400 به نوعی است که در صورت عدم افزایش معنادار درآمدهای نفتی دولت و ادامه مسیر سیاستگذاری فعلی باید منتظر تورم‌هایی...
پر بازدیدها
آخرین اخبار