۰۵ دی ۱۳۹۷ ۱۷:۲۱
کد خبر: ۲۷۳۲۲۶
mostanad eksedos (27)

نشست علمی-تخصصی بررسی مستند «اکسدوس» با حضور کارگردان اثر و استادان دانشگاه‌های علامه طباطبائی و تهران در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.


به گزراش عطنا، در این نشست که آذرماه با اکران مستند اکسدوس به همت پژوهشکده فرهنگ‌پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی صورت گرفت، دکتر محمود مشفق و دکتر آرمین امیر، اعضای هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی و دکتر رسول صادقی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و بهمن کیارستمی، کارگردان اثر به بحث و تبادل نظر پرداختند.


گفتنی است که مستند «اکسدوس» در دوازدهمین دوره جشنواره فیلم مستند سینما حقیقت توانست جایزه بهترین کارگردانی بخش بین الملل را از آن خود کند.


این فیلم مستند بدون تهیه‌کننده ساخته شده و درواقع در ادامه‌ کار روی دو کتاب "فتوریاحی" و "گلشهر" و معرفی آن‌ها در کابل و هرات با همکاری و حمایت دانشگاه علامه‌طباطبائی شکل گرفته و به نظرم مخاطب اصلی فیلم همان فضای آکادمیک باشد که به طور مستمر و پیگیر درباره‌ی موضوع فیلم یعنی مهاجران افغانستانی در ایران کار می‌کند.


گزارش کامل در عطنا قرار می‌گیرد.


با گزارش تصویری این نشست همراه باشید؛


عکس: شکیبا شیرازی تهرانی-عطنا


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
مطالب دیگر
چگونه مسائل جنسی را به کودک آموزش دهیم؟
یک استاد دانشگاه در گفتگو با عطنا بررسی کرد

چگونه مسائل جنسی را به کودک آموزش دهیم؟

تربیت جنسی امری ضروری است و آموزش آن را از هر سنی که کودک شروع به سوال پرسیدن می کند باید شروع کرد. اما به طور کلی اولین زمان برای این آموزش 3 تا 5 سالگی است. چون کودک در این برهه سنی کنجکاوی هایی دارد
فقدان سرمایه اجتماعی، نظام سیاسی را با چالش‌ روبرو می‌کند/ مهاجرت یکی از نتایج شکاف میان دولت و ملت است
یک جامعه شناس در گفتگو با عطنا مطرح کرد

فقدان سرمایه اجتماعی، نظام سیاسی را با چالش‌ روبرو می‌کند/ مهاجرت یکی از نتایج شکاف میان دولت و ملت است

یک استاد دانشگاه معتقد است: «نهادهای دولتی و حاکمیتی نقش مهمی در اعتماد عمومی دارند و در واقع عملکرد نهادهای اجتماعی و سیاسی است که اعتماد را خلق می‌کند یا باعث کاهش آن می‌شود.»
فضای مجازی را باید کنترل کرد/ باید به سمت اینترانت حرکت کنیم
یک جامعه شناس در گفتگو با عطنا:

فضای مجازی را باید کنترل کرد/ باید به سمت اینترانت حرکت کنیم

در حال حاضر در معرض تهدید جدی هستیم. طرح مجلس درباره ساماندهی فضای مجازی اولین گام در جهت داشتن برنامه برای مدیریت فضای مجازی است و البته نباید به روش‌های نادرست مثل قطع کردن اینترنت روی بیاوریم.
مدیریت فضای مجازی در آمریکا و کره جنوبی چگونه است؟
بررسی قوانین اینترنت در کشورهای دیگر (1)

مدیریت فضای مجازی در آمریکا و کره جنوبی چگونه است؟

TikTok و WeChat دو شبکه اجتماعی چینی هستند که در دنیا با استقبال روبه‌رو شده‌اند، اما در زمان ریاست جمهوری ترامپ استفاده از این اپلیکیشن‌ها در امریکا به دلیل نگرانی های امنیتی ممنوع اعلام شد.
پر بازدیدها
آخرین اخبار