۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۳۹
کد خبر: ۲۵۸۳۲۸
ghors
به گفته محققان، مکمل‌های ویتامین D برای افرادی که دارای کمبود این ویتامین نیستند، هیچ منفعت خاصی ندارد. آن‌ها در بررسی‌های خود دریافتند که مکمل‌ها باعث بهبود سلامت استخوان و جلوگیری از شکستگی نمی‌شوند و جای جذب این ویتامین از طریق نور خورشید را نمی‌گیرند.

به گزارش عطنا به نقل از ایسنا  پژوهشگران دانشگاه «اوکلند»(Auckland) اثرات «ویتامین آفتاب» را بررسی کردند و دریافتند مکمل‌های ویتامین D باعث بهبود سلامت استخوان نمی‌شوند.

ویتامین D مسئول تنظیم کلسیم و فسفات در بدن است که باعث تحکیم استخوان‌ها و دندان‌ها می‌شوند. همچنین به جلوگیری از آنفلوانزا کمک می‌کند و بر اساس تحقیقات قبلی مانع از بروز انواع خاصی از سرطان نیز می‌شود.

بهترین راه برای به دست آوردن طبیعی مقدار بالایی از ویتامین D موردنیاز بدن برای حفظ سلامتی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. همچنین می‌تواند در غذاهای خاص مانند ماهی، تخم‌مرغ و شیر یافت شود.

بااین‌حال، همه به‌خصوص در ماه‌های فصل پاییز و زمستان که نور خورشید کم است، مقدار توصیه‌شده روزانه ویتامین D موردنیاز بدن خود را مصرف نمی‌کنند.

توصیه عمومی این است که مکمل‌ها را به‌منظور جلوگیری از تضعیف استخوان، درد استخوان و ضعف عضلات مصرف کنیم. بعضی افراد همچنین مکمل‌های ویتامین D را برای جلوگیری از بیماری‌های استخوان نظیر پوکی استخوان مصرف می‌کنند.

خرید و مصرف مکمل‌های ویتامین D به نظر بسیاری از افراد، اتلاف وقت و پول است. یک مطالعه جدید، درمجموع 81 آزمایش موجود در مورد مکمل‌های ویتامین D و سلامت استخوان را مورد تجزیه‌وتحلیل قرار داد که نشان داده شد مصرف این مکمل برای افرادی که کمبود ویتامین D ندارند، هیچ مزایایی نخواهد داشت.

محققان دریافتند این مکمل‌ها حتی در هنگام مصرف دوزهای بالا یا دوز کم، نمی‌توانند از شکستگی و تضعیف استخوان جلوگیری کنند. آن‌ها همچنین تائید کردند که مکمل‌ها بر تراکم استخوان فرد تأثیر قابل‌توجهی ندارد.

آن‌ها از مقامات سلامت عمومی خواستند تا در توصیه فعلی خود مبنی بر استفاده از مکمل‌ها به‌جای قرار گرفتن در معرض نور خورشید تجدیدنظر کنند.

«مارک بولند» از دانشگاه اوکلند و نویسنده اصلی این مطالعه گفت: دستورالعمل‌های بالینی باید تغییر یابند تا منعکس کننده یافته‌های جدید ما باشد.

دستورالعمل‌های فعلی سازمان ملی سلامت آمریکا می‌گوید که کودکان زیر 12 ماه نیاز به 400 واحد ویتامین D در هرروز دارند و به هر فرد دیگر تا سن 70 سالگی، 600 واحد برای حفظ سلامتی استخوان و متابولیسم کلسیم توصیه می‌شود.

همچنین گفته می‌شود که افراد مسن (70 سال به بالا) نیاز به مصرف روزانه 800 واحد ویتامین D دارند.

یافته‌های محققان در مجله The Lancet منتشر شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار