۱۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۱
کد خبر: ۲۵۷۷۸۲
 نشست «فضای مجازی: مسائل حاکمیتی، چالش‌ها و فرصت‌ها» در دانشکده علوم ارتباطات علامه

نشست «فضای مجازی: مسائل حاکمیتی، چالش‌ها و فرصت‌ها» با حضور سید رسول حسینی، مشاور رئیس مرکز ملی فضای مجازی در سالن شورای دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.


به گزارش عطنا، در این نشست که 10 مهرماه برگزار شد، حسینی، مشاور رئیس مرکز ملی فضای مجازی درمورد این فضا و چالش‌ها و فرصت‌های آن در جمع هیئت رئیسه، اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشکده علوم ارتباطات به سخنرانی پرداخت.


در این نشست اعضای هیئت علمی گروه‌های مختلف دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی شامل علوم ارتباطات، روزنامه‌نگاری، روابط عمومی و مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات حضور داشتند.


همچنین در این نشست دکتر محمدمهدی فرقانی، رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی، هادی خانیکی، مدیر گروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی و دکتر سیدمحمد مهدی‌زاده، معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه نیز به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.


گفتنی است در فروردین‌ماه امسال، ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی و دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور با حضور در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی و دیدار با دکتر محمدمهدی فرقانی، رئیس این دانشکده و برخی از استادان  در زمینه همکاری‌های علمی، پژوهشی و مطالعاتی به گفت‌و‌گو و تبادل‌نظر پرداختند.


گزارش کامل این نشست در عطنا قرار می‌گیرد.

عکس: شکیبا شیرازی‌تهرانی- عطنا
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
مطالب دیگر
چگونه مسائل جنسی را به کودک آموزش دهیم؟
یک استاد دانشگاه در گفتگو با عطنا بررسی کرد

چگونه مسائل جنسی را به کودک آموزش دهیم؟

تربیت جنسی امری ضروری است و آموزش آن را از هر سنی که کودک شروع به سوال پرسیدن می کند باید شروع کرد. اما به طور کلی اولین زمان برای این آموزش 3 تا 5 سالگی است. چون کودک در این برهه سنی کنجکاوی هایی دارد
فقدان سرمایه اجتماعی، نظام سیاسی را با چالش‌ روبرو می‌کند/ مهاجرت یکی از نتایج شکاف میان دولت و ملت است
یک جامعه شناس در گفتگو با عطنا مطرح کرد

فقدان سرمایه اجتماعی، نظام سیاسی را با چالش‌ روبرو می‌کند/ مهاجرت یکی از نتایج شکاف میان دولت و ملت است

یک استاد دانشگاه معتقد است: «نهادهای دولتی و حاکمیتی نقش مهمی در اعتماد عمومی دارند و در واقع عملکرد نهادهای اجتماعی و سیاسی است که اعتماد را خلق می‌کند یا باعث کاهش آن می‌شود.»
فضای مجازی را باید کنترل کرد/ باید به سمت اینترانت حرکت کنیم
یک جامعه شناس در گفتگو با عطنا:

فضای مجازی را باید کنترل کرد/ باید به سمت اینترانت حرکت کنیم

در حال حاضر در معرض تهدید جدی هستیم. طرح مجلس درباره ساماندهی فضای مجازی اولین گام در جهت داشتن برنامه برای مدیریت فضای مجازی است و البته نباید به روش‌های نادرست مثل قطع کردن اینترنت روی بیاوریم.
مدیریت فضای مجازی در آمریکا و کره جنوبی چگونه است؟
بررسی قوانین اینترنت در کشورهای دیگر (1)

مدیریت فضای مجازی در آمریکا و کره جنوبی چگونه است؟

TikTok و WeChat دو شبکه اجتماعی چینی هستند که در دنیا با استقبال روبه‌رو شده‌اند، اما در زمان ریاست جمهوری ترامپ استفاده از این اپلیکیشن‌ها در امریکا به دلیل نگرانی های امنیتی ممنوع اعلام شد.
پر بازدیدها
آخرین اخبار