۱۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۴
کد خبر: ۲۵۶۷۵۰
self - ghaza
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ارتقاء ۱۶۱ آشپزخانه دانشگاه‌ها در تابستان امسال خبر داد و گفت: خوشبختانه امسال فضای ۱۶۵ آشپزخانه دانشگاه ارتقاء یافته و صنعتی‌سازی شدند.

به گزارش عطنا به نقل از ایسنا، ذوالفقار یزدان‌مهر ضمن بیان این مطلب گزارشی از رتبه‌بندی فضای کالبدی دانشگاه‌های دولتی ارائه داد و اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، رتبه‌بندی دانشگاه‌ها از نظر فضای کالبدی (آشپزخانه، سالن‌های غذاخوری و مکان‌های جانبی) بود که در این راستا فضای فیزیکی، تجهیزات و بهداشت مورد بررسی دقیق قرار گرفت که بر اساس آن ۱۵ آشپزخانه در رتبه ۱، ۴۱ آشپزخانه در رتبه ۲، ۱۰۷ آشپزخانه نیز در رتبه ۳ قرار گرفتند که در مجموع وضعیت ۱۶۳ آشپزخانه دانشگاه‌ها ارزیابی شدند.

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس طرح فوق ۴۹ سالن غذاخوری در رتبه ۱، تعداد ۱۸۸ سالن در رتبه ۲ و ۸۶ سالن در رتبه ۳ قرار گرفتند. همچنین ۲۶ مکان جانبی سالن‌های غذاخوری در رتبه ۲۶، ۴۰ مکان در رتبه ۲ و ۷۰ مکان نیز در رتبه ۳ قرار گرفتند.

یزدان‌مهر گفت: مدیریت برون سپاری( برون سپاری خرید مواد اولیه، برون سپاری پخت و پخش غذا)،‌ اجرای فرایندها و رعایت قوانین شامل برنامه غذایی و رعایت ارزش تغذیه‌ای، رعایت آنالیز غذایی، بهینه‌سازی الگوی مصرف و نیروی انسانی و در نهایت بررسی سیستم‌های کنترلی از دیگر شاخص‌های رتبه بندی دانشگاه‌ها بر اساس خدمات تغذیه و کمک به صنعتی‌سازی آنها بود که از طرف صندوق رفاه دانشجویان مورد توجه قرار گرفت.

رییس صندوق رفاه دانشجویان همچنین خاطر نشان کرد: خوشبختانه امسال فضای ۱۶۵ آشپزخانه دانشگاه در طرح ارتقا و صنعتی‌سازی قرار گرفتند که در آن تعداد ۴۸ آشپزخانه در رتبه ۱، تعداد ۸۶ آشپزخانه در رتبه ۲ و ۳۱ آشپزخانه نیز در رتبه ۳ قرار داشتند.

یزدان‌مهر ادامه داد: بر اساس طرح ارتقا و صنعتی‌سازی فضا و تجهیزات آشپزخانه‌های دانشگاه‌ها که در تابستان امسال اجرا شد تجهیزات ۲۱ آشپزخانه در رتبه ۱، تعداد ۳۰ آشپزخانه در رتبه ۲ و ۱۱۰ آشپزخانه نیز در رتبه ۳ قرار دارند در مجموع تجهیزات ۱۶۱ آشپزخانه ارتقا یافتند.

مشاور وزیر علوم در پایان از ایجاد ۴۴ رستوران مکمل در دانشگاه‌های کشور خبر داد و گفت: این رستوران‌ها به منظور تنوع و توسعه روش‌های ارائه خدمات تغذیه، کاهش بار اجرایی مسئولان دانشگاهی در تغذیه دانشجویی، کاهش هزینه‌ها و ایجاد درآمد برای دانشگاه صورت گرفته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار